صنعت پتروشیمی می تواند اقتصاد ایران را احیا کند

به گزارش قالب وبلاگ ها، دبیرکل انجمن صنفی کارفرمایی صنعت پتروشیمی با تأکید بر حمایت از توسعه صنعت پتروشیمی گفت: صنعت پتروشیمی می تواند اقتصاد ایران را احیا کند.

صنعت پتروشیمی می تواند اقتصاد ایران را احیا کند

به گزارش قالب وبلاگ ها، احمد مهدوی در نشست با اعضای کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی و مدیرعامل و جمعی از مدیران پتروشیمی جم اظهار کرد: ما کمیسیون صنایع را به خودمان خیلی نزدیک می دانیم و احساس می کنیم مسائل را درک می نماید. توقع این است که به ما یاری گردد، چراکه اگر شما ما را پشتیبانی نکنید دچار مشکل می شویم.

وی ضمن تشکر از اعضای کمیسیون صنایع و هیئت رئیسه مجلس و فراکسیون توسعه صادرات گفت: راه اندازی واحد PDH پتروشیمی جم به فراوری خاویار پتروشیمی یاری می نماید، یعنی از طرح های پیشران با ارزش اضافه نموده است.

دبیرکل انجمن صنفی کارفرمایی صنعت پتروشیمی با اشاره به تحریم و مسائل و مسائل ناشی از آن اظهار کرد: اگر از صنعت پتروشیمی حمایت گردد تا 10سال دیگر احتیاجی به ارز نفت وجود ندارد و ارز پتروشیمی ها حداقل 60 الی 70 درصد احتیاج کشور را تأمین می نماید و مسائل تحریم به حداقل می رسد.

مهدوی یادآور شد: صنعت پتروشیمی به اسم راه نجات و لکوموتیو حرکت مالی کشور می تواند نقش ایفا نماید، به شرطی که حرف ها و احتیاجهای ما را درک نمایند.

ظرفیت های بالقوه صنعت پتروشیمی در کشور را باید به فعل رساند

رضا علیزاده - مدیرعامل پتروشیمی جم هم در این نشست به صندلی منحصربه فرد این مجتمع از نظر تنوع فراوری و صادرات گفت: می توان با تصویب قوانین و ایجاد فرصت، ظرفیت های بالقوه کشور در حوزه پتروشیمی را به فعل رساند.

وی گفت: کمیسیون صنایع مجلس در برطرف مسائل و موانع فراوری و توسعه کسب وکارها به ویژه در حوزه پتروشیمی ها صندلی خاصی دارد.

وی با اشاره به برخی از مسائلی که صنعت پتروشیمی در صحنه عمل با آن درگیر و روبه روست و امیدواریم کارگروه پتروشیمی کمیسیون صنایع مجلس نهایت همکاری، توجه و حمایت را از این حوزه به عمل بیاورد، اضافه نمود: ما مسائل موجود را منعکس می کنیم و انتظار داریم دیدگاه های انجمن صنفی و لوایحی که در عرصه پتروشیمی به مجلس می آید مورد توجه خاص نماینده ها و ریاست مجلس واقع گردد.

مدیرعامل پتروشیمی جم به تأکید رهبر معظم انقلاب بر برطرف موانع فراوری و حمایت از فراورینمایندگان و صنایع مولد اشاره نمود و گفت: در میانه تحریم هایی که با آن روبه رو هستیم، پتروشیمی ها نقش ارزنده ای در تأمین ارز مورد احتیاج کشور ایفا نموده اند. ظرفیت این صنعت چند برابر این است و می توان با جلوگیری از خام فروشی و توجه بیشتر به این عرصه، سود بیشتری را عاید کشور و فرصت های شغلی بیشتری ایجاد کرد و می توان با تصویب قوانین و ایجاد فرصت، ظرفیت های بالقوه کشور در حوزه پتروشیمی را به فعل رساند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "صنعت پتروشیمی می تواند اقتصاد ایران را احیا کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صنعت پتروشیمی می تواند اقتصاد ایران را احیا کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید